Usinad kommentaatorid
Postimees kirjutab, et ametnikud on äraütlemata usinad kommentaatorid ning riik kaotab ametnike kommenteerimislembuse tõttu kümneid tunde tööaega. Teema ajakohasust näitab seegi, et kella kümneks hommikul oli lugu kogunud Postimehe keskkonnas üle saja kommentaari ning Delfis paarkümmend kommentaari rohkemgi :)
Enim kommentaare on pärit politseist ja piirivalvest. Pole ime - istud oma valvepostil ning mida ikka targemat teha kui netis surfata. Tallinna linnavalitsuses on ka usinad kommentaatorid, keegi Prükkar olevat eriti usin. Tönis, ehk paneks teede ehitamise körvalt ka linnaametnikud tööle?
Kommenteerimishulluse vastu ei saa suurt midagi teha. Seni, kuni veebikeskkonnad müüvad bännerite näitamiskordi, ei kao ka neid näitamiskordi tekitav kommenteerimine. Omaette ooper on see, kas inimestel, kes ei väärtusta aega ja raiskavad seda mõttetute kommentaaride kirjutamisele, on raha reklaami tarbimiseks.
4 kommentaari:
Kui nüüd üldisemalt läheneda, siis sellise statistika avaldamisel peaks ehk võib-olla ka täpsustama, kellel täpselt on vajalik ligipääs kommenteerijate nimede ning ip aadresside vahel paralleelide vedamiseks.
Praegusel hetkel tekitas selgitusteta avaldamine paljudes tunde, et suvaline ajakirjanik saab ajaviiteks kohvitassi kõrvale vaadata, kes kommenteerib, mida kommenteerib ja kui palju kommenteerib. Kuigi tegu ei ole otseselt isikuandmetega, jääb poliitika puudumisel siiski kehv mekk nii mõnelgi _senisel_ Postimees.ee kasutajal suhu.
Mäletan omast ajast, et nimesid saavad IP-aadressidega seostada inimesed, keda võib üles lugeda ühe käe sõrmedel. Ning enamik neist inimestest ei avalikuksta seda põhjuseta.
Ma ei näe siin tegelikult probleemi. Miks peaks olema anonüümne kommenteerimine heaks kiidetav? Anonüümkirjade saatmine on taunitav, kuid anonüümne kommenteerimine mitte. Veider värk...
Jaa-jaa, internetis on inimestel variisikud ja -isiksused ning see on alati nii olnud. Ma'i tahagi väita, et julge inimene ei tohiks varjunime all kommenteerida. Pigem: julge inimene ei tohiks karta oma varjunime seostamist oma tegeliku isikuga.
kristjan, kas sinu arvates enam kui kümme aastat kohaliku küberkultuuri oma spetsiifilise meediakäsitlusega, traditsioonide ja väärtushinnangutega ei ole midagi, millesse võiks teatud repectiga suhtuda?
Marek, vastus on eitav. Kümme aastat kübermeediat on näidanud, et prii ja vaba kommenteerimine kõigile on ilmarlaabanlikku väljendit kasutades põlev lipp ahvi peos.
Eestis kübermeediakultuuris väärib kiitust uudiste avaldamise kiirus, mis vahel ei jää alla BBC ja CNN taoliste meediahiiglaste omale. Paraku tekitavad siin piinlikkust uudiste ebatäpsus, ühel allikal põhinevate promouudiste läbimurdmine ja hoolimatu anonüümne lahmimine kommentaarides.
Ma ei ole kommenteerimise vastu, kuid olen anonüümse tatipritsimise vastane. Kommenteerimise puhul ujub sitt pinnale (aus olles, on tegemist tõsise küberkeskkonna reostusega) ning asine arutelu vaob selle alla.
Postita kommentaar