1.9.06

Pool möödas, pool tulemas

Berliinis toimuv IFA on üllatavalt väike. Loomulikult maa-ala on lahmakas nagu Saksa messidel ikka, aga uudistamist on kuidagi vähevõitu. Kui ma oleks audiopede või autoaudiopede, siis oleks kuluks ülevaate saamiseks oluliselt rohkem. Ja kui näeksin oma märgades telepedeunenägudes lameekraane, siis võiks siin orgasmi saada - lameekraane (nii LCD kui plasma) on siin igal nurgal ja boksis. Õnneks ma pole ei üht ega teist.

Praeguseks on mul pool messi läbi käidud ning kui olen kärme, jõuan õhtupoolikul teise poole ka üle vaadata. Siis saab homme hommikul 100% saksakeelsete siltidega teadushalli minna - väsinud peaga pole sinna asja.

Esimene mulje: võitlus kõige-kõige parema tiitli nimel käib peamiselt Samsungi ja LG vahel, kuid mu hinnangul on Samsung (loomulikult mitte seepärast, et ta mu sõidu kinni maksab) tibakene ees. LG on endiselt selles järgus, kus on oluline põhimõte "mida suurem, seda uhkem". Samsungile on kohale jõudnud, et suurus pole enam oluline, vaid tähtis on hoopis see, kuidas tehnikariista kasutad. Nii võibki leida nende hiiglaslikes latakastelerites tarkust, mis muudab pildi liikumise varasemast sujuvamaks, kõrvaldab kontrastivigu ning muudab pildi värviküllasemaks.

Mõlemal on ka huvitavaid vidinaid pakkuda. Mu lemmikud on Samsungi uued pleierid. YP-T9 on pisike, kerge ning sellega saab peale muusikakuulamise, mängimise ning pildivaatamise silmitseda ka vaadata filmijuppe ning sirvida tekstidokumente või lasta neid endale ette lugeda. Pleier K5 on samuti põnev: selle alt saab pleierisuuruse stereokõlari välja libistada, et sõpradele musa lasta. Kvaliteet ei olnudki kõige hullem - ma ise ootasin sellist Selga-raadio oma, aga väikeses ruumis aitas Samsung imekombel isegi kuulata. Audionaudingut küll ei saa, aga asja ajab ära. Nagu raadio kännu otsas.

Toshiba boksis hakkas silma esimene töötav kütuseelemendiga mobiiltelefon. Veidi paksuvõitu ta ju on, aga kaal oli täiesti normaalne.

Kolmandat kohta hoiab gigantide võitluses praegu Philips - aga seal on tavapäraselt kaks suunda: olemasolevad tooted ning kauge tulevik. Oleviku poolel on vihvi kaudu toimiv videotelefon, millega saab helistada ka 3G võrgus olevatele mobiilidele. Tuleviku poolelt on põnevaim asi fototekstiil, milles olevad ekraanid saavad kuvada erivärvilisi kirju ja pilte. Nii võib selle ju ühendada nt mp3-mängijaga ja näidata rinnaesisel, millist muusikat hetkel kuulad.

Pilte pole hetkel aega riputada ning linke ka mitte - tuleb aga jälle messile minna. Mul on kaks tundi veel aega ja ehk jõuan selle ajaga ülejäänud poole läbi kapata.

Kommentaare ei ole:

 
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.5 License.